FAQ

Poniżej znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i nurtujące Was tematy.

Rezerwacji możesz dokonać albo za pomocą naszego systemu rezerwacyjnego, albo drogą mailową: pasterka@kompas.pl lub szczelinka@kompas.pl

Możesz też do nas zadzwonić, aby sprawdzić dostępność wybranych terminów: +48 574-940-166, jednak pamiętaj, że żeby potwierdzić rezerwację konieczne będzie napisanie maila a w dalszej kolejności – wpłata zadatku. O wszystkim poinformujemy Cię w korespondencji.

Treść akordeonu

Do Schroniska PTTK Pasterka i Hostelu Szczelinka dojedziesz autem. Trasa malowniczą i krętą Drogą Stu Zakrętów (polecamy motocyklistom!). Ostatnie metry podjazdu do Schroniska PTTK Pasterka to nieutwardzona droga gminna, należy więc zachować ostrożność.
Na miejscu możesz skorzystać z bezpłatnego miejsca parkingowego. Nie ma konieczności rezerwacji, jednak ilość miejsc jest ograniczona. Gdyby nie udało się zaparkować bezpośrednio przy obiekcie – na pewno znajdziesz miejsce w bliskiej od niego odległości.

Jeszcze do niedawna w Pasterce nie można było złapać choćby kreski zasięgu, nawet tego czeskiego. Obecnie sytuacja uległa zmianie i punktowo można liczyć na wykonanie krótkiego połączenia lub możliwość wysłania wiadomości SMS. Należy jednak założyć, że w całej wiosce występują ZNACZNE utrudnienia z zasięgiem telefonii komórkowej, najlepiej więc wyłączyć telefon i cieszyć się urokami okolicy.
W naszych obiektach można skorzystać z darmowego dostępu do sieci WiFi:
Schronisko PTTK Pasterka – pełny zasięg w jadalni, Skrzydle Hercog oraz na parterze
Hostel Szczelinka – zasięg w pokojach, pomieszczeniach wpólnych i na znacznej części terenu zielonego.

W naszych obiektach zapłacisz gotówką lub kartą.

Oprócz złotówek, przyjmujemy płatności w walucie: korona czeska oraz euro.

Doba hotelowa trwa od godziny 15:00 do godziny 10:30.

Recepcja główna dla obu obiektów mieści się w budynku Schroniska PTTK Pasterka (Pasterka 18). Recepcja działa w sezonie do godziny 20:00 (w weekendy do godziny 22:00).

W obiektach obowiązują regulaminy dostępne na miejscu oraz w dziale: FORMALNOŚCI.

W obiektach obowiązuje cisza nocna, w godzinach 22:00-06:00.

W Schronisku PTTK Pasterka można zakupić pościel, w Hostelu Szczelinka – nie ma takiej konieczności, ponieważ pościel wliczona jest w cenę pobytu. 

W Schronisku nie ma na wyposażeniu pokoi ręczników – weźcie je ze sobą!

W Schronisku PTTK Pasterka nie ma możliwości przygotowania sobie posiłków. Nie udostępniamy kuchenki ani lodówki. W ciepłe dni możecie zaplanować piknik i skorzystać z zewnętrznej wiaty rekreacyjnej oraz własnej kuchenki turystycznej.

W Hostelu Szczelinka znajduje się ogólnie dostępna kuchnia, wyposażona w podstawowy sprzęt AGD oraz zastawę, garnki, patelnie i sztućce. Zasady korzystania z kuchni znajdziecie na miejscu.

 

W Schronisku Pasterka udzielamy 20% zniżki na nocleg dla posiadaczy legitymacji członka PTTK oraz legitymacji Honorowego Dawcy Krwi. 

W obu naszych obiektach obowiązują zniżki dla dzieci:

 1. Dzieci do lat 3, które nie korzystają ze świadczeń (nie blokujemy dla nich łóżka), przebywają u nas za darmo.
 2. Dzieciom do 12 r.ż. przysługują następujące zniżki
  Schronisko PTTK Pasterka – 50% zniżki na nocleg.
  Hostel Szczelinka – 40zł rabatu na nocleg 
  Rabat dla dzieci przysługuje przy dwóch osobach pełnopłatnych w pokoju.

Schronisko Pasterka oraz Hostel Szczelinka posiadają 1 psiego i 3 kocich rezydentów.  Bardzo lubimy gości, którzy odwiedzają nas ze swoimi pupilami (a może to pupile  przyprowadzają do nas swoich właścicieli?). Jeżeli chcesz odwiedzić nas ze swoim czworonożnym przyjacielem, musisz wiedzieć następujące rzeczy:

 1. Za zwierzaka nie pobieramy żadnych opłat. Właściciel jest jednak zobowiązany do pokrycia kosztów napraw i  szkód wyrządzonych przez swojego podopiecznego.
 2. W każdym obiekcie dostępna jest miska z wodą.
 3. Jeżeli zajmujesz pokój na wyłączność, ze zwierzakiem nie ma problemu. Jeżeli dzielisz pokój z osobami obcymi, muszą one wyrazić zgodę na przebywanie z psiakiem/kotem. Jeżeli chcesz u nas nocować ze swoim czworonogiem pamiętaj żeby wspomnieć o tym w momencie dokonywania rezerwacji.
 4. UWAGA. Nie zostawiamy zwierzaka samego bez opieki w pokoju i na terenie obiektu.
 5. Nasze obiekty są zarówno dog’s jak i kid’s friendly. Jeżeli wiesz, że twój przyjaciel źle znosi pieszczoty od obcych, dawaj wcześniej znać. Dzieci czasem nie wiedzą, że nawet pies może stracić cierpliwość.
 6. Wiemy, że prawie każdy pies to niezależny globetrotter. Prosimy, zwracaj uwagę czy nie wędruje do pomieszczeń służbowych. Nie do końca wiemy, jak Rysiu zareaguje na psa w kuchni 😉 Wiemy natomiast, co zrobi z nim Gala, zatem jeśli wiesz, że Twojego psa nie wolno dokarmiać – pilnuj go i informuj innych.
 7. Pamiętaj, że Pasterka znajduje się w obrębie Parku Narodowego Gór Stołowych. Po szlakach możesz wędrować z psem, ale musisz mieć go na smyczy.
 8. Dla nas najważniejsi będą nasi czworonożni rezydenci. W 99% dogadują się z każdym psem i częścią kotów, jeżeli jednak Twój psiak z jakichś powodów należy do tego 1%, pamiętaj, że nasi rezydenci mogą w każdej chwili wbiec na jadalnię, więc prosimy, miej na niego oko.

W  miejscowości Pasterka nie ma sklepów, bankomatu, poczty, itp. 

Najbliższy sklep znajduje się w Karłowie (5km) lub Radkowie (13,5km). 

Najbliższy bankomat znajduje się w Kudowie Zdroju (17km).

Najbliższa stacja paliw jest w Kudowie Zdroju (17km) lub Ratnie Dolnym (18km).

Nie prowadzimy bazy przewodników. Ale śpieszymy poinformować, że takową bazę prowadzi Schronisko PTTK Na Szczelińcu. Wszystkie informacje możecie znaleźć tutaj:
http://naszczelincu.pl/przewodnicy/

Numery naszych kont bankowych:

Schronisko PTTK Pasterka

MPS Maciej Sokołowski
Pasterka 6, 57-350-Kudowa-Zdrój

46 1140 2017 0000 4302 1157 7790

Numer rachunku IBAN
PL46 1140 2017 0000 4302 1157 7790
Numer BIC
BREXPLPWMBK


Hostel Szczelinka

MPS Maciej Sokołowski
Pasterka 6, 57-350-Kudowa-Zdrój

87 1140 2017 0000 4702 1305 7270

Numer rachunku IBAN
PL87 1140 2017 0000 4702 1305 7270
Numer BIC
BREXPLPWMBK

pozostańmy w kontakcie

jeśli chcecie uzyskać więcej informacji na temat noclegów, obiektów lub innych spraw, napiszcie maila:

pasterka@kompas.pl

Aktualności

ZAMYKAMY SIĘ do 17.01.2021

Szanowni! Nie odzywamy się, bo próbujemy się otrząsnąć po ogłoszeniu najnowszych obostrzeń. Nie działamy już od dwóch miesięcy, a wygląda na to, że szybko nie

Więcej