O nas

Czym właściwie jest ta Pasterka? DOMEM. Inaczej nie da się o niej mówić, zawsze braknie słów. Spróbujemy Wam jednak przybliżyć ten uroczy skrawek Polski. 
Pasterka – maleńka wioska zagubiona gdzieś za Szczelińcem Wielkim w Górach Stołowych. Istny Koniec Świata, ale tak jak każdy koniec, to także jakiś początek. Początek spełniania marzeń, wyznaczania nowych szlaków, odnajdowania miłości, przyjaźni, sensów życia. Ale nie tylko. Pasterka to przede wszystkim przyjaciele. Masa przyjaciół. To nieziemska atmosfera, długie ciepłe letnie wieczory, spędzane pod gwieździstym niebem. To dźwięk gitar, szept rozmów.

nasze serce zostało w Pasterce

Jeśli zapytacie, co nas sprowadziło do Pasterki, to pewnie wszyscy zgodnie odpowiemy: pogoń za przygodą! Trudno powiedzieć coś mniej lub więcej. Życie rzuciło nas w Stołowe w różnym czasie i z różnych przyczyn, ale gdyby nie poszukiwanie wrażeń, to pewnie nigdy byśmy się nie spotkali. Przyjechaliśmy tutaj z różnych części Polski, jedni z Gdańska inni z Częstochowy, Łodzi czy Krakowa. Odnaleźliśmy w tym Kraju Pana Boga kawałek świata, którego postanowiliśmy uczynić naszym i którym chcemy się dzielić z innymi. Tak oto Pasterka stała się miejscem spotkań, rozmów i wspólnych wartości.

Obecnie miejsce to tworzymy we trójkę (Maciek, Beata i Rychu), oczywiście we współpracy z licznym i niezastąpionym zespołem Paster Dream Team’u oraz przy ogromnym wsparciu naszych przyjaciół. Tworzymy dość wybuchową mieszankę: temperamentów, pomysłów i doświadczenia, a Pasterka jest sumą naszych idei.

Kim jesteśmy?

Maciek Sokołowski

Maciek vel Sokół - sprawca zamieszania, gospodarz schronisk Na Szczelińcu, Pasterka i Hostelu Szczelinka. Ponieważ znudziły mu się dojazdy do pracy z Gdańska, przeprowadził się do Lądka. Endemicznie dobry człowiek. Autor 1000 i jednego pomysłów na imprezy, biznesy i inne bajery. Na szczęście otoczenie pozwala mu tylko na 30. Orientalista (od orientacji, nie Orientu), przewodnik, podróżnik, informatyk. Skrzyżowanie Steve Jobsa i Roberta Boden Powel’a.

Beata Dutkiewicz-Kosek

Betka -pani Szefowa. Połączenie Anioła, McGyvera i Matki Polki Feministki. Zakochana w Pasterce po uszy. Umie zrobić Coś z absolutnie niczego, zaopiekuje się nie swoją robotą a na koniec wysłucha i przytuli. Tekst rozpoznawczy: „Ja to zrobię”. Potrafi najpierw zgubić a następnie znaleźć właściwie wszystko, najczęściej oczywiście kluczyki do samochodu. Etnolog, grafik, webmaster. Uparcie twierdzi, że nie ma rzeczy niemożliwych. Jak każdy w Pasterce posiada własną interpretację jednostek czasu.

Ryszard Kosek

Po prostu Rychu - szef wszechkuchni, zapracowany odwrotnie proporcjonalnie do zauważalności – jeżeli nie wiesz który to – to najpewniej jesteś obżartuch do granic przyzwoitości i zastanawiasz się kto to ugotował. No właśnie- On. Wierzy w Excela i brak glutaminianu sodu. Znak że żyje? Charakterystyczne „dzyń!” na okienku z wydawką jedzenia. Po pracy lubi wędkowanie, a z braku wędki – nie kończy pracowania.

O naszych wartościach

Zabrzmi to jak banał, ale wyznajemy i praktykujemy te najważniejsze w życiu prawdy. Stawiamy na miłość, wolność i przyjaźń. Pasterka daje nam możliwość życia w sposób, który sobie cenimy, wśród ludzi, których kochamy.

Czujemy się skrępowani w dużych miastach i choć nie prowadzimy życia w stylu slow, to możliwość słuchania śpiewu ptaków o poranku jest dla nas niezwykle ważna. A jeszcze ważniejsze jest dla nas to, że towarzyszą nam w tym bliscy, także nasze dzieci. Lubimy wiedzieć, że mają kontakt z naturą, że uczą się samodzielności, że łażą po drzewach i biegają umorusane po górskiej wiosce. Wierzymy, że każde dziecko ma prawo do chwil beztroski, która niepostrzeżenie kształtuje jego charakter. Jeśli chcecie odwiedzić nas z dziećmi – zapraszamy! Będą miały okazję zbudować szałas albo igloo (jeśli traficie do nas zimą), nauczą się rozpalać ognisko i pobiegają boso po pasterskiej łące.

Co się wydarza w Pasterce, zostaje w Pasterce.

Dzieci kochamy, o czym napisaliśmy wyżej. Ale kochamy też wolność i czas spędzony z przyjaciółmi. Stale kombinujemy jakie nowe fajne wydarzenia zorganizować, żeby przyjechali do nas równie fajni ludzie, z którymi przegadamy albo przetańczymy noc. Nasi stali bywalcy znają powiedzenie: co się wydarza w Pasterce, zostaje w Pasterce i ono chyba najlepiej oddaje naszego rockandrollowego ducha. Bo z pewnych rzeczy się po prostu nie wyrasta 🙂

Podrzucamy Wam więc kilka imprezowych zajawek. Ostatnio bowiem, zdaliśmy sobie sprawę, że to kombinowanie i organizacja wszelkiego rodzaju imprez wydarzeń i spotkań, wychodzi nam w życiu całkiem dobrze i zawsze podczas tych eventów pojawiacie się Wy – nasi goście, nasza rodzina z wyboru.

Co do tej pory zorganizowaliśmy? Co do wymyśliliśmy? Kogo gościliśmy? Zobaczcie sami!

Do tej pory zagrali u nas:

ADSU, Banda Ska, Cuba de Zoo, Czarna Syrena, BabuKról, Bajzel, Danny Boy Experience, Domina Przegina, Dom o Zielonych Prograch, EKT Gdynia, Akurat, Piotr Bukartyk, Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn, WaDaDa, Heebie Jeebies, Bandaż Elastyczny, Immodium, Kariera, Luxtorpeda, Neo Retros, Sama River Blues, Słodki Całus od Buby, Snap Call, Szuszmiszmegele, Żywiołak i wiele wiele innych…

Nagrody i wyróżnienia

pozostańmy w kontakcie

jeśli chcecie uzyskać więcej informacji na temat noclegów, obiektów lub innych spraw, napiszcie maila:

Aktualności

Koronawirus – obecna sytuacja

Aktualizacja obostrzeń obowiązujących w naszych obiektach1. Zniesiono maksymalną liczbę osób mogących przebywać w obiektach noclegowych2. Działają już części wspólne: kuchnia turystyczna w Szczelince, kącik zabaw,

Więcej