Obiekty

Nasze

obiekty

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Witamy w jednym z najpiękniejszych i najspokojniejszych miejsc jakie nie często udaje się znaleźć. Witamy na końcu świata – w maleńkiej miejscowości Pasterka. To właśnie tutaj mieszczą się dwa nasze obiekty: Schronisko PTTK Pasterka oraz D.W. Szczelinka.

Pokoje Pasterka

Rozkład pokoi:
pokój nr 1 – 6 osobowy
pokój nr 2 – 4 osobowy
pokój nr 3 – 6 osobowy
pokój nr 4 – 8 osobowy
pokój nr 5 – 6 osobowy
pokój nr 6 – 5 osobowy
pokój nr 7 – 6 osobowy
pokój nr 8 – 2 osobowy
pokój nr 9 – 4 osobowy z umywalką

Oczywiście, jak to bywa w górskich schroniskach, gdy zabraknie miejsca w pokojach, zawsze można skorzystać z tzw. gleby, czyli noclegu na własnej karimacie, na wolnym kawałku podłogi na strychu

Pokoje Szczelinka

Pokoje z łazienkami:
pokój nr 1 – 2 osobowy
pokój nr 2 – 3 osobowy
pokój nr 3 – 5 osobowy
pokój nr 4 – 5 osobowy
pokój nr 110 – 2 osobowy
pokój nr 111 – 4 osobowy
pokój nr 112 – 2 osobowy

Pozostałe pokoje:
6x pokój 2 osobowy
1x pokój 3 osobowy
5x pokój 4 osobowy
3x pokój 5 osobowy
3x pokój 7 osobowy

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Schronisko PTTK Pasterka

Schronisko PTTK

Pasterka

 

PasterkaPttk-01

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Pasterka – kultowe Schronisko w Górach Stołowych. Nasz prywatny dom o zielonych schodach. Otoczony przepięknym widokiem na góry.

Schronisko położone jest w miejscowości o tej samej nazwie. To tutaj droga się kończy a z Czechami sąsiadujemy od północy, zachodu i wschodu. Ta niewielka wieś położona jest w Górach Stołowych u północnych podnóży Szczelińców. Jest miejscem przecięcia się kilku szlaków, lokalizacją przejścia turystycznego z Czechami a także bazą wypadową w największe atrakcje okolicznych gór.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
DW Szczelinka

Dom Wypoczynkowy

Szczelinka

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Szczelinka od zawsze była schroniskiem. To znaczy na początku, gdzieś w pierwszych latach XX wieku, była po prostu wiejską chałupą, którą jednak rozbudowano na okręgowe schronisko młodzieżowe ze 130 łóżkami. Co tam się wtedy działo… No w każdym razie, po II wojnie światowej duch mieszkania wielu osób na niewielkiej przestrzeni oparł się wiatrowi przemian i prawie w niezmienionej formie przetrwał do dziś. Dziś więc, stojąc w kolejce do porannej toalety już o 13:00 możemy poczuć się niczym młodzi przedwojenni junacy. Bo w ekskluzywnym hotelu spać może każdy, a być częścią historii – tylko nieliczni.

W nasze ręce obiekt trafił w roku 2010. Przez ten czas mieliśmy miliard pomysłów na to, czym powinien być: ośrodkiem kolonijnym albo sportowym, pensjonatem dla rodzin z dziećmi, hostelem. Długo nie mogliśmy się zdecydować. Dziś wiemy, że siłą Przystanku Pasterka są ludzie: pracownicy, przyjaciele, goście i wszystko to sprawia, że Szczelinka najlepiej się sprawdza jako schronienie dla turysty. W ten oto sposób stała się młodszą siostrą Schroniska.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.