Schronisko PTTK Pasterka

Pasterka – kultowe Schronisko w Górach Stołowych. Nasz prywatny dom o zielonych progach. Otoczony przepięknym widokiem na góry, łanami dzikich łąk i przepełniony atmosferą przyjaźni.

"czy byliście kiedyś w Pasterce? Tam łatwo zostawić swe serce"

Schronisko PTTK Pasterka położone jest w miejscowości o tej samej nazwie. To tutaj droga się kończy a z Czechami sąsiadujemy od północy, zachodu i wschodu. Ta niewielka wieś położona w Górach Stołowych u północnych podnóży Szczelińców, jest miejscem przecięcia się kilku szlaków, lokalizacją przejścia turystycznego z Czechami a także bazą wypadową w największe atrakcje okolicznych gór.

Cennik pobytów indywidualnych
SCHRONISKO PTTK PASTERKA

POKÓJCENA W TYGODNIU*CENA W WEEKEND**
2 os
bez łazienki
50zł/os/doba55zł/os/doba
4os, 5os ,6os
bez łazienki
40zł/os/doba45zł/os/doba
STUDIO 3 pok
dla 8-10 os,
pokoje: 2 os, 4os, 2 os z możliwością
dostawki, łazienka
500zł/doba550zł/doba
2os z widokiem na Szczeliniec
jedna łazienka
na 3 pokoje (dostawka w
formie sofy 2 os
= 40zł/os/noc)
220zł/doba250zł/doba
2 os
w studio,
jedna łazienka na
3 pokoje
160zł/doba180zł/doba
4 os
w studio,
jedna łazienka na
3 pokoje
270zł/doba300zł/doba
dostawka
materac
20zł/os/doba20zł/os/doba
pole namiotowe15zł/os/doba20zł/os/doba
camper15zł/os/doba20zł/os/doba
prąd (230V)5zł/doba5zł/doba
pościel12zł/cały pobyt12zł/cały pobyt
prysznic5zł5zł

Cennik obowiązuje od 01.06.2020r. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

*w tygodniu – od niedzieli wieczór do piątku rano
**w weekend – od piątku wieczór do niedzieli rano
Ceny nie obowiązują w trakcie trwania długich weekendów oraz podczas wydarzeń specjalnych – (AKL i inne imprezy, MotoFest, SMGS, długi weekend majowy, Boże Ciało, długi weekend sierpniowy oraz listopadowy). We wspomnianych terminach obowiązują ceny ofert specjalnych, ustalane każdorazowo przed danym terminem. 

W okresie Wielkanocy, Bożego Narodzenia oraz Sylwestra obowiązują pakiety pobytowe. 

Zniżka na nocleg dla dzieci do 12 r.ż. -50%
Zniżka na nocleg dla członków PTTK -20%
Zniżka na nocleg dla Honorowych Dawców Krwi -20%

Zwierzęta: bezpłatnie (konieczność posiadania pokoju na wyłączność lub uzyskania zgody współlokatorów na pobyt zwierzaka)

Ważne informacje

Z czego możecie skorzystać w obiekcie? Co jest do Waszej dyspozycji? Jak umilić sobie pobyt? Odpowiadamy na nurtujące Was pytania.

Schronisko PTTK Pasterka jest własnością Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, a my dzierżawimy je nieprzerwanie od 2009 roku. To typowo turystyczny, górski obiekt. Dysponujemy 49 miejscami w pokojach od 2 do 6 osobowych. Pokoje na piętrze nie mają prywatnych łazienek, ale można skorzystać z dwóch wspólnych węzłów sanitarnych, które znajdują się na korytarzu.
W roku 2020 podjęliśmy decyzję o udostępnieniu gościom skrzydła mieszkaniowego na parterze, które nazywamy Skrzydłem Hercoga, bo to tu przez 7 lat mieszkał wraz z rodziną Piotr Hercog, wieloletni kierownik Schroniska i wybitny Ultra Biegacz. W Skrzydle Hercoga mamy do dyspozycji “apartament” typu studio: jedna łazienka i dwa pokoje: 2 os i 4 os. Pokoje można wynająć oba dla jednej grupy albo każdy oddzielnie.

Schronisko PTTK Pasterka położone jest 700 m. n.p.m. a ze wschodnio-północnych okien Schroniska rozpościera się widok na oba Szczelińce.

Co jeszcze?
Jest u nas tak, jak to w schronisku górskim bywa: obowiązuje nas regulamin PTTK, mamy dostępny dla wszystkich turystów czajnik, miejsce ogniskowe, gitarę, klimatyczną jadalnię i masę uśmiechów dla naszych gości.

Mamy też pole namiotowe!
Dla fanów noclegu pod chmurką mamy celowo wyznaczone miejsce do rozbicia namiotu. Pole namiotowe mieści się zaraz za budynkiem Schroniska a nocujący w namiotach goście mogą w pełni korzystać z dobrodziejstw budynku: sanitariaty, wrzątek, kazamaty, jadalnia.

Na parterze Schroniska mieści się jadalnia wraz z barem i stołówką. Gala – nasza kucharka, trafiła do nas przez zupełny przypadek i okazała się być pasterskim skarbem narodowym. W Schronisku serwujemy klasyczne dania kuchni polskiej, które Gala przygotowuje od podstaw. Nie korzystamy z półproduktów i mrożonek. Pieczemy własne ciasta, lepimy pierogi, wysmażamy naleśniki.
Co oprócz tego?
W naszym barze kupicie napoje, kawę i herbatę, słodycze, mapy, pamiątki turystyczne i piwo piwko piweczko… Bo my to po prostu wiemy: nic tak nie łagodzi trudów wędrówki jak butelka schłodzonego piwa. A mamy też piwo warzone specjalnie dla nas! Piwo „Stolove”.

Na pewno nie będziesz się nudzić. Oprócz dziesiątek atrakcji turystycznych okolicy, mamy dla Ciebie kilka propozycji w samym obiekcie.

MIEJSCE OGNISKOWE I WIATA REKREACYJNA
Przy schronisku znajduje się teren rekreacyjny, świetne miejsce na piknik albo ognisko. Obok specjalnie przygotowanego miejsca do wzniecania ognia znajduje się również wiata z miejscami do siedzenia. 
Nie ma możliwości rezerwacji miejsca ogniskowego w sezonie letnim. Pamiętajcie, że jesteśmy Schroniskiem Górskim i dbamy o ducha gór, podróży i górskich przyjaźni. A gdzie lepiej zawiązuje się przyjaźnie, jeśli nie przy płonącym ognisku? 
Drewno na ognisko możecie „wyczarować” sobie sami, ale pamiętajcie, że teren Pasterki leży w granicach Parku Narodowego Gór Stołowych, pozbieranie chrustu nie jest więc takie łatwe.
Ewentualnie drewno możecie kupić u nas, kosztuje 30zł/taczka.

SAUNA ZEWNĘTRZNA
Małe kameralne SPA z widokiem na Szczeliniec i z sauną parową to idealne miejsce na regenerację sił po trudach wędrówki.

KAZAMATY, DLA NOCNYCH MARKÓW
Dwie sale z kanapami, stołami i regałami pełnymi książek. Tam możecie prowadzić rozmowy do białego rana, grać na gitarach, mając przy tym pewność, że nie burzycie ciszy nocnej pozostałych gości.
Pamiętajcie by zamykać za sobą drzwi! A także o tym, że jak tylko opuścicie kazamatowe podpiwniczenia musicie zachować ciszę, inni mogą chcieć iść w góry o poranku. 

KSIĄŻKI I GRY PLANSZOWE
Biblioteczka z książkami. Coś dla miłośników spędzania długich “schroniskowych wieczorów” w towarzystwie ciekawej lektury. I nie, nie jest to biblioteczka z lekturami szkolnymi. Mamy kilka naprawdę łakomych kąsków. Co jakiś czas dorzucamy jakąś pozycję z naszych prywatnych biblioteczek, ufając że książkę wypożyczycie i oddacie znów na półkę, bo to nasze prywatne własności.
Natomiast dla tych, co wolą się integrować mamy kilka gier planszowych.

INSTRUMENTY
W obiekcie znajdziecie gitary i inne instrumenty muzyczne, z których możecie śmiało skorzystać 🙂 Oddajcie je w nienaruszonym stanie lub w przypadku uszkodzenia zgłoście szkodę któremuś z pracowników.

A co z atrakcjami regionu? Zajrzyjcie do zakładki „CO ROBIĆ?”, gdzie polecamy kilka pieszych i samochodowych wycieczek.

Sami jesteśmy rodzicami a decyzję o przeprowadzce do Pasterki uważamy za jedną z lepszych w życiu, właśnie pod kątem dzieciaków. Jeśli tak jak my, chcecie zarażać swoje pociechy szacunkiem do przyrody, jeśli z uśmiechem na twarzy obserwujecie jak biegają boso po łąkach, jak odkrywają kolejne gatunki roślin i niezliczone ilości kryjówek to Pasterka jest ku temu idealna. Nasze dzieci porzucają telefony i całymi dniami budują bazy, fortece oraz magiczne krainy. A my to szanujemy i my mamy do tego cierpliwość.
Tuż obok obiektu kręcono film „Opowieści z Narnii”. Jeśli widzieliście, to możecie przypuszczać jak wiele czarodziejskich zakątów kryje w sobie nasza okolica.

pozostańmy w kontakcie

jeśli chcecie uzyskać więcej informacji odnośnie obiektu Schronisko PTTK Pasterka albo dokonać rezerwacji, skontaktujcie się z nami mailowo.

Aktualności

Koronawirus – obecna sytuacja

NAJNOWSZE INFORMACJE ZNAJDUJĄ SIĘ NA GÓRZE 06.11.2020rZgodnie z treścią obowiązującego rozporządzenia (https://dziennikustaw.gov.pl/D2020000197201.pdf) nasze Schronisko jest zamknięte dla gości nocujących przynajmniej do dnia 29.11.2020r. Pozdrawiamy! maj,

Więcej