Wycieczki szkolne

Góry Stołowe to idealne miejsce na organizację wycieczki dla dzieci i młodzieży. Szlaki górskie są przyjemne, stosunkowo łatwe, a w większość miejsc można dojechać autokarem. Oba nasze obiekty położone są w małej wiosce Pasterka, w samym centrum Parku Narodowego Gór Stołowych, co zapewnia Wam możliwość dotarcia do najpiękniejszych i najważniejszych atrakcji regionu.

zapomnijcie o miejskich wygodach i poczujcie zew przygody

Pasterka to prawdziwy Koniec Świata. Jeszcze do niedawna nie udawało się tu złapać choćby jednej kreski zasięgu telefonicznego, dziś zasięg wystarcza na krótką przerywaną rozmowę albo wysłanie SMS-a. W dobie wszechobecnej technologii, to znakomite miejsce na integrację dla dzieci i młodzieży. 

Malowniczo położona wioska pozwoli Waszym podopiecznym przeżyć fascynującą przygodą i uwierzyć w siebie.

W naszych obiektach oferujemy zakwaterowanie w standardzie turystycznym, co oznacza, że łazienki znajdują się na korytarzach a w wieloosobowych pokojach znajdziecie piętrowe łóżka. Spokojnie! Z doświadczenia (również rodzicielskiego) wiemy, że dzieci naprawdę je kochają. 

W naszej ofercie znajdziecie pobyty dla grup szkolnych w opcji nocleg + wyżywienie (2 lub 3 posiłki) a także wycieczki z programem – Górskie Szkoły Przygody.

Niezależnie z której opcji skorzystacie, my zapewniamy dzieciom świetny czas blisko natury.

Udogodnienia i możliwości

Czego się spodziewać w naszych obiektach? Jakie czekają na Was udogodnienia? Jakie świadczenia oferujemy nauczycielom i opiekunom?

Cennik pobytów grup szkolnych
SCHRONISKO PTTK PASTERKA
ROK 2020 / 2021

Obiekt o standardzie turystycznym: pokoje wieloosobowe z łóżkami piętrowymi. 
Łazienki wspólne na korytarzu.

SZKOŁA PODSTAWOWA
kl I-III
SZKOŁA PODSTAWOWA
kl IV-VIII
SZKOŁA LICEALNA
65zł/os/doba
nocleg + śniadanie + obiadokolacja
70zł/os/doba
nocleg + śniadanie + obiadokolacja
75zł/os/doba
nocleg + śniadanie + obiadokolacja

Cennik pobytów grup szkolnych
HOSTEL SZCZELINKA
ROK 2020 / 2021

W obiekcie dysponujemy 49 miejscami w pokojach od 2 do 4 osobowych oraz apartamentach. W każdym pokoju znajduje się prywatna łazienka. W obiekcie do Waszej dyspozycji pozostają sale wspólne (z możliwością skorzystania z multimediów: rzutnik, ekran), plac zabaw, duży ogród oraz pokaźna kolekcja gier planszowych. Przy obiekcie znajduje się parking dla autokarów.

SZKOŁA PODSTAWOWA
kl I-III
SZKOŁA PODSTAWOWA
kl IV-VIII
SZKOŁA LICEALNA
85zł/os/doba
nocleg + śniadanie + obiadokolacja
95zł/os/doba
nocleg + śniadanie + obiadokolacja
105zł/os/doba
nocleg + śniadanie + obiadokolacja

Usługi i świadczenia dodatkowe

 • dodatkowy posiłek (kolacja lub suchy prowiant) 15 PLN / os
 • ognisko z kiełbaskami 14 PLN / os
 • słodki poczęstunek 15 PLN / os
 • dieta specjalistyczna do ustalenia

Cennik obowiązuje od 10.03.2021r. Przedstawiona oferta cenowa ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.
Oferta dotyczy grup szkolnych powyżej 20 osób. Ceny uwzględniają nocleg z pościelą oraz wyżywienie (2 posiłki). Opiekunowie: 1 opiekun na 10 uczestników – bezpłatnie.

Wycieczki z programem

Jeżeli chcecie spędzić czas aktywnie zapraszamy do skorzystania z jednego z naszych autorskich programów wycieczek szkolnych. Górska Szkoła Przygody, którą organizujemy od 10 lat, to znakomity sposób integracji przez edukację.
oferta

pozostańmy w kontakcie

jeśli chcecie uzyskać więcej informacji odnośnie wycieczek albo dokonać rezerwacji, skontaktujcie się z nami mailowo.

wycieczki.pasterka@kompas.pl

Ważne informacje

Odpowiadamy na Wasze najczęściej zadawane pytania i przybliżamy zasady funkcjonowania obiektów. 

W naszych obiektach króluje standard turystyczny. W znakomitej większości pokoi znajdziecie łóżka piętrowe. Schronisko PTTK Pasterka dysponuje dwoma węzłami sanitarnymi, znajdującymi się na korytarzach. W Hostelu Pasterkrowa natomiast część pokoi posiada własne łazienki. 

Nauczyciele oraz opiekunowie mogą liczyć na zakwaterowanie w pokojach z dostępem do oddzielnych łazienek, najczęściej są to pokoje w stylu łączonych apartamentów lub tradycyjnego studio.

Nasze obiekty znajdują się w samym centrum Parku Narodowego Gór Stołowych, u podnóży Szczelińca Wielkiego. Dojechać można do nas od strony Radkowa lub Kudowy-Zdrój, drogą Stu Zakrętów (mieścimy się pośrodku tej trasy). Trasa jest typowo górska: kręta ale też niezwykle malownicza, bo upstrzona formacjami skalnymi. W Pasterce natomiast droga się kończy. 


Aby dokonać rezerwacji lub sprawdzić dostępność danego terminu prosimy o wysłanie maila:
wycieczki.pasterka@kompas.pl

ETAPY DOKONYWANIA REZERWACJI

 1. Najpierw dokonujemy rezerwacji wstępnej. Na tym etapie nie jest konieczna wpłata zadatku ani deklaracja dokładnej ilości uczestników. Możecie podać nam liczbę uczestników w przybliżeniu.
 2. Podspisujemy umowę – tutaj deklarujecie już termin wpłaty zadatku, sposób płatności: gotówką na miejscu? Przelewem po wycieczce? Wszystko to ustalamy, w tym momencie. Będą nam potrzebne dane do wystawienia FV, określimy wszystkie zasady współpracy, Wy natomiast otrzymacie do podpisania Regulamin Obiektu. Słowem – wypełniamy obowiązki formalne.
 3. Ostateczną liczbę uczestników potwierdzacie na 14 dni przed przyjazdem
 4. Nadchodzi moment przyjazdu. Cieszymy się sobą nawzajem.

Odsyłamy Was do zakładki:

CO ROBIĆ?

Znajdziecie tam informacje na temat okolicznych atrakcji. Co warto zobaczyć? Gdzie pojechać? Jak zaplanować czas?

 • W Pasterce nie ma pełnego zasięgu telefonii komórkowej
 • W Pasterce nie ma sklepu (najbliższy znajduje się w sąsiednim Karłowie – 3km / 40 min szlakiem)
 • Jedzenie serwowane jest w formie bufetu
 • Dzieci same ścielą sobie łóżka 🙂 i odnoszą talerze po jedzeniu
 • W obiektach obowiązuje cisza nocna w godzinach 22:00-06:30
 • Ostatnie metry (100m) drogi dojazdowej do Schroniska PTTK Pasterka są nieutwardzone
 • Śniadania serwujemy od godziny 7:30 (gdybyście potrzebowali zjeść wcześniej musimy to ustalić przed Waszym przyjazdem)
 • Podobnie z obiadokolacjami. Bufety / stołówki działają do godziny 20:30, ewentualny późniejszy serwis posiłku wymaga wcześniejszego ustalenia
 • Nauczyciele i opiekunowie mogą skorzystać z darmowej sauny zewnętrznej